Schronisko

Witamy

By 21 sierpnia 2018 No Comments

Witamy w najwyżej położonym schronisku w Polsce (1670 m n.p.m.).

Posiadamy 67 miejsc noclegowych w pokojach 2, 4, 7, 8, 10 – osobowych. W schronisku znajduje się duża, ale bardzo przytulna sala jadalna. Tu można zjeść dania oferowane przez naszą kuchnię, jak i własny przyniesiony w plecaku prowiant. Miejsce to służy również wieczornym spotkaniom.

Kuchnia oferująca całodzienne wyżywienie, bufet z zimnymi napojami, piwem i słodyczami oraz recepcja, gdzie poza noclegiem można kupić pamiątki, mapy i przewodniki są czynne od 8 do 21 z przerwą od 10 do 11.

W schronisku posiadamy kuchnię turystyczną do dyspozycji osób mających własny prowiant. Znajduje się tu również wypożyczalnia sprzętu do turystyki zimowej oraz nart turowych.

Dodatkowymi atrakcjami są różnego rodzaju kursy i wycieczki przewodnickie znajdujące się w ofercie naszej Szkoły Górskiej 5+. W schronisku zachęcamy do korzystania z wypożyczalni książek, gier i filmów. Dla tych, którzy chcą wyjść w góry z lekkim plecakiem mamy bezpłatną przechowalnię bagażu.

Wyjątkową wysokogórską atmosferę schronisko zawdzięcza w dużej mierze niezwykłemu położeniu w samym sercu Tatr Wysokich. Prowadzi tu wiele szlaków, lecz żadnym z nich nie da się dojechać. Dotrzeć można do nas jedynie na nogach, górskimi szlakami, a zatem gości schroniska można nazwać prawdziwymi turystami tatrzańskimi. I to właśnie oni w największym stopniu tworzą tą wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju atmosferę.

Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich zostało ukończone w 1954 roku. Jest piątym schroniskiem turystycznym w Dolinie i pierwszym usytuowanym nad Przednim Stawem. Poprzednie stały nad Małym Stawem.

Historia
Next Post
admin

Author admin

More posts by admin