Prowadzimy schronisko w niezwykłym i przyrodniczo bezcennym miejscu. Rocznie przychodzą tu tysiące osób, by zatrzymać się na chwilę lub na dłużej. Koncentrujemy się by nie tylko dać turystom to, czego potrzebują, ale by robić to najlepiej, jak to możliwe – z dbałością właśnie o przyrodę.

Cieszy nas popularność naszego Schroniska, a jednocześnie bardzo zajmuje wpływ, jaki mamy na środowisko. Dlatego podejmujemy znaczące inicjatywy, takie jak elektrownia wodna, która pozwoliła całkowicie wyeliminować opalanie węglem, czy biologiczna oczyszczalnia ścieków. Stawiamy również na mniejsze, codzienne zmiany – jak rezygnowanie z jednorazowych opakowań, czy oszczędzanie zasobów, które z takim trudem trzeba tu transportować.

Zapraszamy Was do wspólnego dbania o Dolinę – chcemy zmieniać nasze przyzwyczajenia, żebyśmy wszyscy na codzień jak najmniej szkodzili środowisku.

EKO modernizacja schroniska w latach 2009 – 2010 została poprowadzona przez spółkę PTTK Karpaty przy wsparciu różnych instytucji finansowych >>link<<