Dni Lawinowo-Skiturowe

Niemal każdej wiosny turyści i skiturowcy spotykają się w Pięciu Stawach na jedynym takim wydarzeniu: bezpłatnych szkoleniach ludzi gór – dla ludzi gór. Pod okiem Instruktorów i Przewodników związanych z 5+Szkołą Górską można dowiedzieć się podstaw wiedzy lawinowej, skiturowej, nawigacyjnej, turystyki zimowej a także przyrodniczej – pod okiem edukatorów Tatrzańskiego Parku Narodowego. Szkolenia podzielone są na godzinne bloki w terenie oraz prelekcje, spotkania i testy sprzętu, odbywa się także specjalny wyścig outdoor z nagrodami, a wszystko w niepowtarzalnej atmosferze wysokogórskiej Doliny Pięciu Stawów.

Szkolą u nas górscy profesjonaliści – Ratownicy TOPR, Instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu, Przewodnicy Międzynarodowi IVBV oraz Tatrzańscy. Pod wodzą Marcina Józefowicza, Maćka Ciesielskiego, Andrzeja Maraska i Przemka Cholewy oraz ich doświadczonych kolegów poznacie bezpieczny świat zimowych aktywności w Tatrach. A poza tym, zobaczycie najpiękniejszą, słoneczną wiosnę w najbardziej śnieżnej z tatrzańskich dolin!

W kolejnym sezonie będziemy bawić się początkiem kwietnia 2023., oprócz szkoleń w sobotę, pojawią się także testy nart skiturowych, freeride i splitboardów, firmy outdoor zaprezentują nowości w sprzęcie lawinowym i turystycznym, a w niedzielę będzie można skorzystać z treningu na polu lawinowym Easy Searcher oraz wziąć udział w warsztatach z nawigacji. Wszystkie zajęcia zaplanowane będą tak, by można rano przyjść z dołu i spędzić cały dzień w najpiękniejszej dolinie w Tatrach 😉

Zapisy na miejscu od godz.7.30 rano. Start szkoleń o 9.00.

Więcej na www.szkola-gorska.pl

Serdecznie zapraszamy w 2023 roku!
Marta i Maria Krzeptowskie
Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Biuro organizatora
5+ Szkoła Górska
Kiry 38
34-511 Kościelisko
Asia tel. 535 184 435
Monika tel. 602439479
www.szkola-gorska.pl