Trudna decyzja – VIII Dni Lawinowo-Skiturowe odwołane 🙁

Ze względu na zagrożenie wynikające z organizacji imprez i możliwości rozprzestrzeniania się wirusa, podjęliśmy decyzję o odwołaniu VIII Dni Lawinowo-Skiturowych. Tatry są i mogą być bezpieczną strefą jeśli wszyscy będziemy ostrożni. Jest nam niezwykle przykro, jednak taką prewencję uważamy za jedyną rozsądną i odpowiedzialną społecznie.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy świętować podwójnie.

Do zobaczenia!

Organizatorzy: 5+Szkoła Górska i Schronisko PTTK Pięć Stawów

 

Od siedmiu lat w Dolinie Pięciu Stawów Polskich odbywa się niepowtarzalne wydarzenie: Dni Lawinowo-Skiturowe.

W każdej edycji gromadzą one mnóstwo osób, pozostawiając dobre wspomnienia sponsorom, instytucjom patronackim, uczestnikom i organizatorom. To jedyne tego typu wydarzenie w Tatrach – oparte na integracji ludzi gór, bezpłatnych szkoleniach i kwestiach ekologicznych. Jesteśmy dumni, że z każdym rokiem coraz więcej osób rozumie, co znaczy bezpieczne poruszanie się zimą w górach.

Ideą “Dni” jest szerzenie świadomej i bezpiecznej górskiej turystyki zimowej poprzez zdobywanie wiedzy i właściwe używanie niezbędnego sprzętu. Uczestnikami są zarówno turyści będący na początku swojej górskiej przygody, rozwijający dotychczasowe górskie pasje, lecz także osoby silnie związane z górami i sportem: skialpiniści, freeriderzy, wspinacze. Wszystkie szkolenia prowadzone są przez najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach: Ratowników TOPR, Instruktorów PZA oraz Przewodników Tatrzańskich i Międzynarodowych IVBV.

Serdecznie zapraszamy w 2021 roku!
Marta i Maria Krzeptowskie
Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Biuro organizatora
5+ Szkoła Górska
Kiry 38
34-511 Kościelisko
Asia tel. 535 184 435
Monika tel. 795 955 775
www.szkola-gorska.pl