Dni Lawinowo-Skiturowe

Niemal każdej wiosny turyści i skiturowcy spotykają się w Pięciu Stawach na jedynym takim wydarzeniu: bezpłatnych szkoleniach ludzi gór – dla ludzi gór. Pod okiem Instruktorów i Przewodników związanych z 5+Szkołą Górską można dowiedzieć się podstaw wiedzy lawinowej, skiturowej, nawigacyjnej, turystyki zimowej a także przyrodniczej – pod okiem edukatorów Tatrzańskiego Parku Narodowego. Szkolenia podzielone są na godzinne bloki w terenie oraz prelekcje, spotkania i testy sprzętu, odbywa się także specjalny wyścig outdoor z nagrodami, a wszystko w niepowtarzalnej atmosferze wysokogórskiej Doliny Pięciu Stawów.

Szkolą u nas górscy profesjonaliści – Ratownicy TOPR, Instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu, Przewodnicy Międzynarodowi IVBV oraz Tatrzańscy. Pod wodzą Marcina Józefowicza, Maćka Ciesielskiego, Andrzeja Maraska i Przemka Cholewy oraz ich doświadczonych kolegów poznacie bezpieczny świat zimowych aktywności w Tatrach. A poza tym, zobaczycie najpiękniejszą, słoneczną wiosnę w najbardziej śnieżnej z tatrzańskich dolin!

11 DNI LAWINOWO – SKITUROWE 6-7 KWIETNIA 2024

CZAS NA ZMIANY!

Po dziesięciu edycjach Dni Lawinowo-Skiturowych, których szkolenia kierowaliśmy tylko do osób początkujących, zapraszamy na 11 Dni, które będą skierowane także do osób, które już brały udział w naszych szkoleniach lub zdobywały doświadczenie na własną rękę. W tym roku spotykamy się w weekend 6-7 kwietnia, tradycyjnie w Dolinie Pięć Stawów w Tatrach, ale oprócz zajęć dla początkujących, przygotowaliśmy także propozycje dla bardziej zaawansowanych turystów, skiturowców i splitboardowców!

Po raz pierwszy na Dniach będzie możliwość doszkolenia się min. z umiejętności samodzielnego wychodzenia ze szczeliny lodowcowej, ratownictwa partnerskiego czy obskoków i przepięcia w terenie skialpinistycznym. Odbędą się także specjalne warsztaty dotyczące przetrwania sytuacji awaryjnej i założenia biwaku, pomocy osobie będącej w hipotermii czy zarządzania akcją ratunkową na lawinisku. A to wszystko pod okiem doświadczonych, międzynarodowych Przewodników IVBV, Instruktorów PZA, Ratowników TOPR i Przewodników Tatrzańskich!

Tradycyjnie szkolenia w sobotę będą bezpłatne, ale dodatkowo będzie można zapisać się na symbolicznie płatne wycieczki skiturowe i piesze w małych grupach, z gwarantowanym noclegiem w schronisku – w piątek i niedzielę!

Więcej na https://szkola-gorska.pl/dni-lawinowo-skiturowe/

Serdecznie zapraszamy w 2024 roku!
Marta i Maria Krzeptowskie
Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Biuro organizatora
5+ Szkoła Górska
Kiry 38
34-511 Kościelisko
Asia tel. 535 184 435
Monika tel. 602439479
www.szkola-gorska.pl