Witajcie w Pięciu Stawach, na wysokości 1670 m n.p.m. – najwyżej położonym schronisku w Polsce 🙂

Posiadamy 67 miejsc noclegowych w pokojach 2, 4, 7, 8, 10 – osobowych. W schronisku znajduje się duża, ale bardzo przytulna sala jadalna. Tu można zjeść dania oferowane przez naszą kuchnię, jak i własny, przyniesiony w plecaku, prowiant. Jadalnia służy też wieczornym spotkaniom…

Kuchnia oferuje całodzienne, pyszne wyżywienie oraz bufet z zimnymi napojami, piwem i słodyczami. Recepcja, gdzie poza noclegiem można kupić pamiątki, mapy, przewodniki, raczki turystyczne, koszulki czy ciepłe czapki są czynne od 8 do 21 z przerwą od 10 do 11.

W schronisku posiadamy kuchnię turystyczną z bezpłatnym wrzątkiem, która jest do dyspozycji osób mających własne naczynia i prowiant. Znajduje się tu również wypożyczalnia sprzętu do turystyki zimowej (lawinowe ABC, raki, czekany).

Dodatkowo organizujemy kursy lawinowe, skiturowe czy turystyki zimowej i wysokogórskiej oraz wycieczki z przewodnikami znajdujące się w ofercie naszej 5+Szkoły Górskiej.

W samym schronisku zachęcamy do korzystania z wypożyczalni książek, gier i filmów. Dla tych, którzy chcą wyjść w góry z lekkim plecakiem mamy bezpłatną przechowalnię bagażu.

Wyjątkową, wysokogórską atmosferę schronisko zawdzięcza w dużej mierze niezwykłemu położeniu w samym sercu Tatr Wysokich oraz wspaniałej obsłudze, która opiekuje się miejscem od lat. Do Doliny prowadzi wiele szlaków, lecz żadnym z nich nie da się dojechać. Dotrzeć można do nas jedynie na nogach, górskimi szlakami, a zatem gości schroniska można nazwać prawdziwymi turystami tatrzańskimi. I to oni są trzecim, wyjątkowym filarem  jedynej w swoim rodzaju atmosfery.

Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich zostało ukończone w 1954 roku. Jest piątym schroniskiem turystycznym w Dolinie i pierwszym usytuowanym nad Przednim Stawem. Poprzednie stały nad Małym Stawem.